Jaką i gdzie możesz mieć bazę kontaktów?

jaka baza kontaktow jest najlepsza

Możesz swoją bazę kontaktów mieć np. w formie subskrybentów na YT, fanów na Facebooku, znajomych na FB, followersów na Instagramie itd.

Tej bazie ostatecznie sprzedajesz to “COŚ” na czym chcesz zarabiać. Oczywiście trzeba umieć to robić, żeby skutecznie sprzedać swojej bazie kontaktów. I to najlepiej zrobisz za pomocą lejka marketingowo-sprzedażowgo. Załóż konto w Getresponse i rozpocznij budowę takiego lejka.

Te wspomniane bazy kontaktów są super, naprawdę to są świetne bazy kontaktów, jeśli je masz to już połowa sukcesu za Tobą. Jak najbardziej warto je mieć. Tylko trzeba uważać na jedną rzecz!

Pamiętaj, że to nie są TWOJE BAZY, jedynie je jakby wypożyczasz.

Zagrożenia

 • Jeśli YT, FB, INSTA itd. zamknie Ci konto, z niewyjaśnionych bliżej powodów, to tracisz wszystkich subskrybentów w jednej chwili i nie masz jak się z nimi skontaktować.
 • Jeśli ktoś włamie się na Twoje konto na FB (co ostatnio spotkało moją koleżankę) i zmieni hasło dostępu, adres email, to nagle tracisz całą bazę kontaktów z FB, nie masz się jak z nimi skontaktować.
 • Jeśli FB z jakiś dziwnych powodów zablokuje Ci konto, to znowu zostajesz z niczym.

Jak się zabezpieczyć?

Zatem, aby się zabezpieczyć przed taką sytuacją, która wbrew pozorom spotyka wielu ludzi, i aby nie zostać w jednej chwili, kiedy najmniej się tego spodziewasz, bez bazy kontaktów czyli bez biznesu, to zacznij zbierać WŁASNĄ bazę kontaktów, czyli bazę email. 

Ponieważ tej bazy nikt Ci nie może zablokować, zamknąć, skasować czy cokolwiek innego z nią zrobić. Tę bazę masz na zawsze, jesteś jej właścicielem.

Więc nawet, gdyby wszystkie inne kanały nagle zamknęły Ci konta, to Ty wysyłasz maila i dalej masz kontakt ze swoją bazą kontaktów.

Zalety posiadania własnej bazy mailingowej

 • Możesz założyć nowe konta w mediach społecznościowych i od nowa działać.
 • Możesz im wysłać link do zakupu czegoś i zarabiać poza tymi wszystkimi Facebookami, Youtubami i tak dalej.
 • Masz swój własny kanał sprzedaży,
 • Własny kanał reklamowy,
 • Własny kanał dyskusyjny,
 • Własny kanał kontaktu,
 • Nikt nie może Ci tego zabrać, zablokować i nie obowiązują Cię żadne zewnętrzne regulaminy,
 • Możesz stosować metodę zarabiania za pomocą lejka marketingowo-sprzedażowego
 • Możesz zautomatyzować biznes online

Baza kontaktów EMAIL jest NAJWAŻNIEJSZĄ Bazą w biznesie online i to właśnie JĄ powinieneś przede wszystkim zbierać. Dodatkowo jak najbardziej te wszystkie media społecznościowe tam też jak najbardziej w drugiej kolejności warto budować swoje bazy kontaktów.

Poniżej wideo ojca polskiego ebiznesu Piotra Majewskiego. Zaczynał w 2000 roku. Wyjaśni Ci dlaczego baza email jest NAJWAŻNIEJSZA.

BEZPŁATNE SZKOLENIE JAK ZROBIĆ PIERWSZĄ STRONĘ LĄDOWANIA

jak zrobic strone pzrechwytujaca squeeze page

W tym bezpłatnym szkoleniu pokazuję Tobie KROK po KROKU jak w narzędziach Getresponse W_5 MINUT wykonać swoją pierwszą stronę lądowania typu SQUEEZE PAGE czyli Stronę Wyciskacz, inaczej zwaną Stroną Przechwytującą. Pokazuję także jak stworzyć pierwszy formularz zapisu na listę mailingową, jak założyć pierwszą listę mailingową, oraz jak stworzyć i napisać i uruchomić pierwszą automatyczną wiadomość email. Zapraszam 🙂 TUTAJ SZKOLENIE >>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *