Narzędzia do automatyzacji biznesu online

narzedzia do automatyzacji bezinesu online

Pracę online kocham przede wszystkim za to, że wspiera moją podstawową wartość, którą jest WOLNOŚĆ. Praca online pozwala zarabiać pieniądze jednocześnie dając mi wolność czasową – pracuję kiedy chcę, wolność terytorialną – pracuję gdzie chcę, wolność finansową – zarabiam bez górnych sufitów. Aby taki stan rzeczy uzyskać potrzebne są odpowiednie narzędzia, które umożliwiają na przykład to, aby zarabiać nawet, gdy nie ma mnie przed komputerem. To właśnie daje mi wolność pracy kiedy chcę. Czyli nie sprzedaję swojego czasu za pieniądze. Zarabiam nawet, gdy nie pracuję. Zatem w tym w czasie, gdy ja nie pracuję, coś innego musi pracować za mnie. I odpowiednie narzędzia to umożliwiają. Innymi słowy, trzeba mieć takie narzędzia, które pozwolą automatyzować pracę online.

 

Narzędzia do automatyzacji biznesu online

Tymi narzędziami jest przede wszystkim system mailingowy. Takich systemów na rynku jest dostępnych dziesiątki, a może setki. Najbardziej znane to: Getresponse, ActiveCamain, Getall, Freshmail, MailerLite, MailChimp, Netsendo. Ja od wielu lat używam Getresponse. Wcześniej używałam wielu z wymienionych systemów, testując je, sprawdzając to jedne to drugie. Ostatecznie wybrałam Getresponse i uważam to nadal za doskonały wybór. Szkoda, że wcześniej tego wyboru nie dokonałam.

narzędzie do automatyzacji biznesu online getresponse baner

 

Narzędzia do mailingu to coś znacznie więcej

Narzędzia do mailingu dzisiaj to znacznie coś więcej, niż sama możliwość wysyłania mailingu. Do tego pierwotnie te systemy były stworzone, jednak gdy na rynku zaczęły się pojawiać kolejne takie systemy, zaczęła się konkurencja, wtedy aby podnieść atrakcyjność danego narzędzia zaczęto dodatkowo dokładać różne funkcjonalności.

Dzisiaj to są już całe KOMBAJNY. Tak naprawdę często wystarczy tylko to jedno narzędzie, aby zacząć rozwijać swój biznes online. Niczego więcej nie potrzeba.

Osobiście lubię jeszcze inne narzędzia i używam innych, jednak gdybym dziś zaczynała i się na tym wszystkim nie znała, nie umiała tych wszystkich innych narzędzi, które dziś używam, to na pewno w zupełności wystarczyłby mi sam Getresponse, aby z powodzeniem ruszyć, prowadzić i rozwijać swój zautomatyzowany biznes online.

 

Kreator stron lądowania

Budowa bazy mailingowej to podstawa. Każdy system mailingu to zapewnia. Dodatkowo przyda się kreator stron lądowania. Aby móc bez ograniczeń tworzyć strony do zbierania tej bazy, a także strony z ofertą, propozycją którą chcemy przedstawić naszym zapisanym subskrybentom. To wszystko zapewnia Getresponse.

 

Statystyki i automatyzacja

Znajdziesz też w Getresponse statystyki wszelkie. A także automatyzację polegającą na przykład na rozpoznawaniu zachowań Twoich odbiorców i określaniu co się ma wtedy wydarzyć.

Na przykład możesz określić, że gdy wyślesz daną wiadomość email i gdy odbiorca kliknie w link, który w tej wiadomości umieścisz, to wtedy zostanie do niego wysłana jakaś inna konkretna wiadomość, a jeśli nie kliknie to nie będzie wysłana.

Albo po kliknięciu w link zostanie przeniesiony na inną listę mailingową, albo zostanie oznaczony tagiem lub inne zdarzenie określisz. To bardzo ułatwia pracę online.

 

automatyzacja w marketingu sieciowym online baner

 

Automatyczne wiadomości email – FOLLOW UP

Wiadomości wysyłane z systemu mailingowego są wysyłane w sposób automatyczny. Jeden raz projektuje się kolejkę wiadomości email, następnie wszyscy zapisani na daną listę mailingową, będą tę kolejkę otrzymywać. To jest potęga FOLLOW UP.

W każdym biznesie potrzebny jest FOLLOW UP, a mając system mailingowy dzieje się to bez konieczności prowadzenia przez Ciebie kalendarza. Bez pilnowania kiedy, z kim masz się skontaktować ponieważ SYSTEM zrobi to za Ciebie. System każdemu osobno prowadzi kalendarz i każdemu osobno wyśle w odpowiednim momencie, określoną wiadomość. 

 

PRZYKŁAD

Na przykład chcesz się ponownie odezwać do każdej osoby, która nie skorzystała z Twojej oferty za 3 miesiące. Chcesz zapytać wtedy co u tej osoby słychać. Żeby się przypomnieć i ewentualnie wrócić do tematu.

Mając na przykład 100 takich kontaktów, musiałbyś prowadzić kalendarz, wpisać kiedy dla każdej z tych 100 osób mija te 3 miesiące i następnie w ten dzień odezwać się do każdej z tych osób.

Mając system mailingowy zrobi się to automatycznie. Mianowicie system doskonale wie kiedy każda z tych 100 osób zapisana była na Twoją listę, kiedy był z nią pierwszy kontakt, kiedy ostatni.

Zatem system dla każdego osobno obliczy kiedy będzie mijać te 3 miesiące. Następnie Ty tylko raz zaprojektujesz wiadomość email, która ma być po tych 3 miesiącach wysłana. Na przykład coś w stylu:

 

Hej [IMIĘ TEJ OSOBY DO KTÓREJ WYSŁANA BĘDZIE WIADOMOŚĆ] 🙂 co u Ciebie słychać? Właśnie sobie o Tobie pomyślałam i uświadomiłam sobie, że minęło już 3 miesiące odkąd się do Ciebie odzywałam. WOOW, ale zleciało! Nie wiem czy to może jakaś telepatia czy co? Co u Ciebie? Wszystko dobrze? 🙂 Odezwij się.
Pozdrawiam Asia!

 

I taka wiadomość zostanie wysłana automatycznie w dokładnie w 3 miesiącu od pierwszego kontaktu, do każdej z tych 100 osób. W dodatku w miejsce IMIĘ wstawi się Imię każdej z  tych 100 osób z osobna. To jest tak zwana PERSONALIZACJA. System wie jakie imię ma osoba, do której wysyła wiadomość i używa tego imienia w wysyłanych wiadomościach.

 

UWALNIASZ SWÓJ CZAS

To jest magia. A Ty w tym czasie możesz spać, jeść, oglądać film, odbierać dziecko z przedszkola, czytać książkę, robić obiad, czy cokolwiek innego. Gdy masz czas zaplanowany na pracę, wtedy wchodzisz na swoją skrzynkę mailową i czytasz kto Ci co odpisał i wtedy możesz odpisać tym osobom już osobiście, poprowadzić personalnie każdą dyskusję dalej, oddzwonić, czy ponownie na przykład zaprosić ją do swojej oferty.

gotowy lejek dla mlm baner na sidebar

 

Lejki Marketingowo-Sprzedażowe

To był przykład takiej prostej automatyzacji. Ale można stosować bardziej złożone automatyzacje. Całe tak zwane lejki marketingowo-sprzedażowe. Gdzie jest kilka list mailingowych i ułożonych z góry kolejek wiadomości email. Projektujesz coś takiego jeden raz, a potem każda zapisana osoba na Twoją listę przechodzi cały ten zaprojektowany wcześniej proces. A Ty w tym czasie … masz wolne 🙂 

Jedyne co robisz to śledzisz przebieg całego procesu i odpowiadasz na ewentualne pytania maile od ludzi będących w tym procesie. 

 

RUCH

Oczywiście musisz zadbać o to, aby do lejka stale zapisywały się nowe osoby. Czyli Twoją pracą oprócz monitorowania działania systemu i odpisywania na maile, będzie tworzenie ruchu.

To także można zautomatyzować. Reklama płatna jest formą automatyzowania ruchu. Jeśli jednak nie chcesz robić reklamy, możesz zastosować marketing organiczny czyli na przykład prowadzić bloga, kanał na YT, aktywnie prowadzić kanały w social mediach. I stąd wtedy pozyskujesz ruch do swojego lejka.

 

Poznaj bezpłatnie GETRESPONSE

Serdecznie zapraszam Ciebie do wypróbowania BEZPŁATNIE narzędzi GETRESPONSE. Polecam innym osobom tylko to, czego sama używam i z czego jestem w pełni zadowolona. Obejrzyj moje wideo na temat Getresponse:

 

AUTOMATYZACJA BIZNESU ONLINE Z GETRESPONSE

Jeśli Ciebie interesuje kurs KROK po KROKU do automatyzacji biznesu online z GETRESPONSE to zapraszam do mojego bezpłatnego 30 dniowego kursu tutaj >>>>

Życzę Tobie Sukcesów w Twoim biznesie online 🙂

 

BEZPŁATNE SZKOLENIE JAK ZROBIĆ PIERWSZĄ STRONĘ LĄDOWANIA

jak zrobic strone pzrechwytujaca squeeze page

W tym bezpłatnym szkoleniu pokazuję Tobie KROK po KROKU jak w narzędziach Getresponse W_5 MINUT wykonać swoją pierwszą stronę lądowania typu SQUEEZE PAGE czyli Stronę Wyciskacz, inaczej zwaną Stroną Przechwytującą. Pokazuję także jak stworzyć pierwszy formularz zapisu na listę mailingową, jak założyć pierwszą listę mailingową, oraz jak stworzyć i napisać i uruchomić pierwszą automatyczną wiadomość email. Zapraszam 🙂 TUTAJ SZKOLENIE >>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *